نرم افزار Cisco Network Assistant 6.0 - پیکربندی آسان دستگاه های سیسکو

با استفاده از نرم افزار Cisco Network Assistant شما قادر خواهید بود تا یک یا گروهی از دستگاههای کمپانی سیسکو را در هر نقطه از شبکه به دو روش Communities و Cluster مدیریت کنید. این برنامه یک دستیار بسیار خوب همراه با کارآیی بالا برای مدیریت دستگاه های شرکت Cisco است. به کمک این نرم افزار شما می توانید پیکربندی های موردنظر خود را بدون نیاز به محیط CLI انجام دهید. همچنین میتوانید چندین دستگاه و پورت را در مدت زمان نسبتا کمی برای اهدافی مانند ساخت VLAN  و QOS و گرفتن گزارش و مانیتورینگ و به روز کردن نرم افزارها و دیگر ویژگی های شبکه پیکر بندی نمایید. با استفاده از این برنامه به راحتی میتوانید IOS ها را با استفاده از tar فایل آپدیت کنید. از دستگاه ها نسخه پشتیبان یا Backup تهیه نموده و در مواقع لزوم Restore کنید. همچنین به سادگی میتوانید وضعیت سوییچ ها, اتصالات آن, فایل Log های مربوطه, وضعیت پورت ها و ترافیک را به مشاهده کنید.

این محصول توسط شرکت Cisco در تاریخ ۲۰۱۴/۸/۷ منتشر شده است و حاوی آپدیت هایی برای کاتالیست ها و Device های جدید Cisco می باشد.

نرم افزار Cisco Network Assistant 6.0 - پیکربندی آسان دستگاه های سیسکو

همان طور که در شکل بالا مشاهده می کنید این نرم افزار، توپولوژی شبکه را نیز برای مدیران شبکه رسم می کند و در کل جهت انجام پیکربندی های ساده، نرم افزار بسیاز مفید و کاربردی است.

تغییرات این نسخه به نقل از وب سایت رسمی Cisco به همراه پیش نیازهایش جهت نصب و راه اندازی:

Release Notes For Cisco Network Assistant 6.0

ادامه ی مطلب