امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.

نرم افزار مانیتورینگ شبکه

مطالب پربازدید

تبلیغات ویژه

سرور

نرم افزار تجزیه و تحلیل وب سرور – Dataland Web Log Storming Pro 3.0 Build 658

پنج شنبه ، ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ 624 بازدید ۰ دیدگاه نوشته:لردلی

نرم افزار تجزیه و تحلیل وب سرور - Dataland Web Log Storming Pro 3.0 Build 658

نرم افزار Web Log Storming برنامه ای کاربردی در زمینه ی تجزیه و تحلیل (Analyzer) فایل ورودی به سیستم وب سرور تعاملی (آی آی اس و آپاچی و انجیناکس) تحت ویندوز می باشد که شکاف های بین ابزارهای تجزیه و تحلیل جاوا اسکریپت و ابرارهای تجزیه قدیمی را پر می نماید. از دیگر قابلیت های Dataland Web Log Storming می توان به تجزیه و تحلیل ترکیبی تگ های HTML برای ورود به سیستم فایل ترکیبی و آمار جاوا اسکریپت، تغییر فیلتر به طور تعاملی، قابلیت تمرکز سریع بر گروهی خاص از بازدید کنندگان، بر اساس تقریبا هر داده ای در دسترس در فایل های ورود، مشاهده جزئیات بازدید کننده ای خاص و لیستی صفحات و فایل های بازدید شده، مرور گزارشات و … اشاره نمود.

ادامه ی مطلب

نرم افزار گزارش گیری از دستگاههای مختلف شبکه – Kiwi Syslog Server v9.4.1

پنج شنبه ، ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ 4,757 بازدید ۰ دیدگاه نوشته:لردلی

نرم افزار گزارش گیری از دستگاههای مختلف شبکه - Kiwi Syslog Server v9.4.1

بی شک محبوب ترین و معروفترین Syslog Server برای سیستم عامل مایکروسافت ویندوز، نرم افزار Solarwinds Kiwi Syslog Server می باشد. این نرم افزار محصول بی نظیر شرکت Solarwinds در دو نسخه رایگان و تجاری ارائه می شود. نسخه رایگان دارای امکانات محدودی می باشد به خصوص در زمینه اطلاع رسانی در مواقع بروز خطا به مدیران شبکه. در این ساعت تصمیم گرفته ایم تا نسخه کامل این محصول را جهت دانلود و استفاده شما کاربران محترم وب سایت لردلی قرار دهیم.

ادامه ی مطلب

نرم افزار تغییر و پیکربندی پلتفرم ممیزی یا ارزیابی – Netwrix Auditor Enterprise v6.5.351

یکشنبه ، ۲ فروردین ۱۳۹۴ 1,400 بازدید ۰ دیدگاه نوشته:لردلی

نرم افزار تغییر و پیکربندی پلتفرم ممیزی یا ارزیابی - Netwrix Auditor Enterprise

 ممیزی فرآیندی است سیستماتیک، مستقل و مستند که به منظور بدست آوردن شواهد ممیزی و ارزیابی هدفمند آن ها انجام می شود تا مشخص شود که معیارهای ممیزی تاچه اندازه برآورده شده اند. ممیزی در اصل به معنی ارزیابی است.
Netwrix Auditor محصول شرکت NetWrix Corporation می باشد که یک ابزار تغییر و پیکربندی پلتفرم ممیزی یا ارزیابی، مقرون به صرفه است که برای ساده کردن انطباق، تقویت امنیت و ساده سازی  تجزیه و تحلیل علت ریشه در سراسر زیرساخت های فناوری، است. این نرم افزار توسط  تغییرات ممیزی ساخته شده برای امنیت، سیستم ها و داده ها، برای شما میدان دید کاملی را فراهم می کند. Netwrix Auditor مجموعه ای جامع و بسیار کم حجم از برنامه های کاربردی است که به شما در تشخیص دقیق  گزارش تمام تغییرات صورت گرفته به منظور جلوگیری از خرابی، به حداقل رساندن خطر، و نظارت بر منابع شبکه، کمک می کند. شما با استفاده از Netwrix Auditor امکان تولید گزارش های دقیق در مورد هر تغییر، جمع آوری و آرشیو در هر دو دسته وقایع ویندوز و syslog را خواهید داشت. همچنین درمورد رویدادهای سرور بحرانی به شما هشدار داده می شود. این نرم افزار مجموعه ای کامل برای بررسی و گزارش گیری از سرویس ها و نحوه عملکرد آن ها بوده در حدود بیش از دویست گزارش مختلف را برای شما به ارمغان می آورد.

ادامه ی مطلب

فایروال نرم افزاری Kerio Control Software Appliance 8.5 Build 3127

سه شنبه ، ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ 33,184 بازدید ۱۲ دیدگاه نوشته:لردلی

فایروال نرم افزاری Kerio Control 8.3.3

فایروال نرم افزاری Kerio Control 8.3.3

فایروال نرم افزاری Kerio Control 8.3.3

Kerio Control  چیست؟

امروزه اینترنت یکی از پر کاربردترین سرویس ها در سازمانها ، اداره جات ، شرکتها و … می باشد، در این حالت باید یک نظارت و مدیریت کلی نسبت به این موضوع داشته باشیم بدین صورت که آیا کارمندان و کاربران اینترنت در این سازمانها استفاده بهینه در جهت وظیفه محولشان انجام می دهند یا استفاده از نوع تفریحی از این سرویس می کنند و وظیفه محولشان را فراموش می کنند.

کریو کنترل با دارا بودن بهترین طراحی شبکه، سازمان یا شرکت و یا اداره شما را از هجوم تهدیدات فلج کننده حفاظت می کند. Kerio Control بصورت اتوماتیک لایه های امنیتی را پیدا می کند و مانع از این می شود که تهدیدات شبکه اعمال شوند تا زمانی که مدیر شبکه انعطاف پذیری های مورد نظرش را با استفاده از Ploicy Tools ها نسبت به کاربران اعمال کند، کنترل مدیرت پهنای باند، مونیتورینگ دقیق شبکه و اتصالات IPSec V.P.N برای دسکتاپ ها، دستگاههای موبایل و سایتهای مختلف. Kerio Control یک امنیت شبکه قوی و هوش پایدار با امنیت بهتر و بالاتر از همه یک مدیریت ساده را فرآهم می کند.

نرم افزار Kerio Control یک راه حل کامل برا ی تامین امنیت و مدیریت دسترسی به اینترنت برای تمامی شبکه ها به هر اندازه است. برای سازمانهای بزرگ طراحی شده است، در مقابل حملات بیرونی و ویروسها یک دفاع مستحکم و کم نظیر دارد، میتواند دسترسی به محتوای مطالب سایتهای اینترنتی را محدود و یا مانع شود. برقراری ارتباط V.P.N را با هر نقطه فراهم میکند.

نظارت و مدیریت اینترنت سازمانها و اداره جات باعث بالا رفتن راندمان کاری کاربران و نیز ایجاد امنیت در شبکه مورد استفاده در آن اداره و یا سازمان می باشد. این نوع نظارت و مدیریت هم بصورت نرم افزاری می تواند باشد و هم بصورت سخت افزاری که اصطلاحاْ به آنها فایروال Firewall های سخت افزاری و نرم افزاری گفته می شود. نرم افزارها و سخت افزارهای فایروالی متنوعی جهت نظارت و مدیریت اینترنت سازمانها و اداره جات وجود دارد که از آن جمله می توان به نرم افزارهای ISA Server و Kerio Control اشاره کرد و از سخت افزارها نیز می توان Cisco ASA را نام برد. به فایروالهای سخت افزاری UTM گفته میشود.

ادامه ی مطلب

معرفی مرکز ارتباطی الستیکس – Elastix

پنج شنبه ، ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ 1,806 بازدید ۰ دیدگاه نوشته:لردلی

الستیکس - Elastix چیست؟

الستیکس – Elastix یک سیستم تلفنی مبتنی بر Asterisk است و به عنوان محبوب ترین سیستم استریسکی کدباز شناخته می شود.

سیستم تلفنی Elastix در ابتدا کار خود را در مارچ ۲۰۰۶ با نوشتن یک گزارش گیری ساده برای استریسک Asterisk شروع کرد، بعد از آن با گسترش برنامه نویسی و تلفیق آن با برنامه های مفید دیگر تبدیل به یک سیستم جامع ارتباطی گردید که به صورت یک فایل iso ارائه می گردد. در حال حاضر الستیکس ELastix محبوبترین سیستم تلفنی مبتنی بر استریسک Asterisk است.

امروزه در سیستمهای مدرن و پیشرفته تلفن سانترال امکانات گسترده ارتباطی را به صورت یکپارچه در اختیار خواهید داشت. مرکز ارتباطی الستیکس امور ارتباطی مانند مرکز تلفن، فکس، پست الکترونیک و … را به صورت مرتبط با یکدیگر در اختیار کاربران قرار میدهد.

برخی از ویژگیهای قابل اشاره که فقط در قسمت مرکز تلفن الستیکس مشاهده میشود عبارتند از:

– تلفن گویا، اپراتور خودکار، صندوق صوتی، ضبط خودکار، مرکز تماس ….. بدون نیاز به خرید تجهیزات اضافی!
– عدم وجود محدودیت در ایجاد شماره داخلی جدید
– تلفن داخلی تان را با خود به سفر ببرید!
– بدون محدودیت در تعداد اعضای کنفرانس در هنگام مکالمه
– امکان استفاده از تلفن تصویری
– بدون نیاز به شبکه کابل تلفن داخلی
– در صورت نیاز از کامپیوترتان به جای گوشی تلفن استفاده کنید
– و ده ها امکان پیشرفته دیگر که فقط در مدرن ترین سیستمهای تلفن سانترال قابل مشاهده میباشند

ادامه ی مطلب

معرفی سیستم تلفنی قدرتمند و محبوب Asterisk

پنج شنبه ، ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ 1,766 بازدید ۰ دیدگاه نوشته:لردلی

معرفی سیستم تلفنی قدرتمند و محبوب Asterisk

استریسک – Asterisk محبوب ترین سیستم تلفنی VoIP آزاد و کد باز در دنیا است، در حال حاضر بسیاری از IP PBX های موجود بر مبنای آن تولید شده اند.

استریسک در سال ۱۹۹۹ توسط مارک اسپنسر مدیر عامل شرکت دیجیوم در قالب GNU/GPL پایه گذاری شده. استریسک گامی است در جهت عمومیت بخشیدن به روشهای گوناگون ارتباطی مبتنی بر شبکه های کامپیوتری و محیطی برای ارتباطات تلفنی, تصویری و کاربریهای مرتبطی نظیر IM, Call/Contact Center و…

با رشد ارتباطات مبتنی بر شبکه های کامپیوتری (IP Based), استریسک با اقبالی روزافزون روبروست. آزاد و رایگان بودن استفاده از آن در مقابل قیمت به نسبت گزاف برندهای موجود در بازار, امکانات زیاد و با کیفیت مناسب, استاندارد بودن پروتوکل ها و عدم وابستگی به سخت افزار یا نرم افزار خاص از برندی معین, راحتی نصب و راه اندازی, وسعت جامعه اطلاعاتی بسط دهنده آن و از همه مهمتر تجمیع سرویس های صوتی (اعم از تلفنی و چت), تصویری و دیتا موجب شده اند تا استریسک به عنوان یک سافت سوییچ یکی از اجزای موثر و محرک دنیای ارتباطات نوین (Next Generation) قلمداد گردد.

ادامه ی مطلب

آپدیت نرم افزار مجازی سازی سرور VMware vSphere Hypervisor (ESXi 5.5) Patch 201501001

جمعه ، ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ 1,766 بازدید ۰ دیدگاه نوشته:لردلی

آپدیت نرم افزار مجازی سازی سرور VMware vSphere Hypervisor (ESXi 5.5) Patch 201501001

شرکت VMware در سال ۱۹۹۸ شروع به فعالیت کرد، این شرکت یکی از زیر مجموعه های شرکت بزرگ EMC که بزرگترین تولید کننده تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات – Data Storage در دنیا هست می باشد. VMware از آغاز کار خود صرفا در زمینه تخصصی مجازی سازی فعالیت کرده است و به همین دلیل قدرتمند ترین شرکت در زمینه مجازی سازی در دنیا محسوب می شود. فعالیت های این شرکت در زمینه تولید نرم افزار را می توان به صورت کلی به چهار قسمت: نرم افزارهای مجازی سازی دسکتاپ یا کاربرد خانگی، نرم افزار های مجازی سازی سرور، نرم افزارهای مجازی سازی پردازش ابری یا Cloud Computing و نرم افزارهای مجازی سازی نرم افزارهای کاربردی تقسیم کرد. اولین محصول این شرکت با عنوان VMware WorkStation برای کاربرد های خانگی و آزمایش در سال ۱۹۹۹ و اولین محصول سرور خود با عنوان VMware GSX برای نصب بر روی سیستم عامل (Hosted) و همچنین Server VMware ESX را برای نصب مستقیم بر روی سخت افزار (Host less) در سال ۲۰۰۱ روانه بازار کرد. VMware همیشه در حال ارتقاء و بروز رسانی نرم افزاهای خود بوده است به طوری که در سال ۲۰۰۳ محصولات بعدی خود با عنوان VMotion و همچنین VMware Virtual Center و Virtual SMP را نیز به دنیای مجازی سازی معرفی کرد.
نرم افزار ESXi آخرین نسخه از سری نرم افزاری VMware vSphere Hypervisor است. تکنولوژی استفاده شده از نوع Bare Metal و مستقل از سیستم عامل می باشد، همچنین مدیریتی کاملی بر روی سخت افزار و منابع سیستم اعمال می کند. ESXi توانایی مجازی سازی – Virtualization در سطح گسترده – Enterprise را دارا می باشد.
شرکت VMware بسته ی بروزرسانی را برای نرم افزار ESXi نسخه ۵٫۵ منتشر کرد که شامل یک آپدیت مهم امنیتی و همچنین پنج آپدیت مهم رفع باگ های سیستم می باشد.

ادامه ی مطلب

گزارش گیری از دستگاههای مختلف شبکه با Sawmill SysLog EnterPrise 8.7.3.2

جمعه ، ۱۴ آذر ۱۳۹۳ 3,038 بازدید ۰ دیدگاه نوشته:لردلی

گزارش گیری از دستگاههای مختلف شبکه با Sawmill SysLog EnterPrise 8.7.3.2

کاربران محترم لردلی، درخواست نرم افزار لاگ گیری از Device های مختلف شبکه را کرده بودند لذا در این پست به معرفی نرم افزار SysLog با نام Sawmill SysLog EnterPrise خواهیم پرداخت.

به جرات می توان گفت این نرم افزار در کلاس نرم افزارهای گزارش گیری یکی از بی نظیرترین نرم افزار های SysLog Analyzer است. جالب است بدانید که بیش از ۹۹۸ دستگاه مختلف توسط این نرم افزار پشتیبانی می شود و برای هریک از آنها Plugin خاص خودشان وجود دارد. لیست Plugin های نرم افزار جهت بررسی در انتهای مطلب قرار دارد.

قیمت این نرم افزار ۳۵ هزار دلار بوده و متعلق به شرکت Flowerfire می باشد.

نسخه معرفی شده جهت دانلود، نسخه Enterprise بوده و از سه نسخه پایگاه داده Microsoft SQL Server و Oracle و MySQL علاوه بر دیتابیس داخلی – Internal خودش حمایت میکند که میتواند Log ها را برای مدت بسیار زیادی در دیتابیسش ذخیره کند.

ادامه ی مطلب

معرفی مدیر لینوکس وب مین – Webmin

جمعه ، ۱۶ آبان ۱۳۹۳ 1,207 بازدید ۰ دیدگاه نوشته:لردلی

معرفی مدیر لینوکس وب مین - webmin

وب مین – Webmin یک پکیج نرم افزاری برای لینوکس است که یک کنترل پنل مبتنی بر وب برای سیستم عامل لینوکس و سرویس های آن فراهم می کند. به این معنی که وقتی شما Webmin را بر روی سیستم (سرور) خود نصب می کنید، می توانید از طریق یک مرورگر وب، سیستم عامل خود را از بسیاری از جنبه ها پیکربندی و مدیریت نمایید. این کنترل پنل بسیار سبک بوده و نصب آن بر عکس بسیاری از پنل های مشابه آسان بوده و با حداقل منابع سرور قابل اجرا است. در حال حاضر این کنترل پنل معرف رایگان بر روی سیستم عامل لینوکس نسخه دبین (Debian) و سنت او اس (CentOS) به خوبی نصب می شود، ضمن اینکه سایر نسخه های لینوکس را هم به صورت نصب دستی نیز پشتیبانی می کند و از یکی از قابلیت های این کنترل پنل نصب شدن روی سیستم عامل ۳۲ و ۶۴ بیتی است.

ادامه ی مطلب

نرم افزار Cisco Network Assistant 6.0 – پیکربندی آسان دستگاه های سیسکو

پنج شنبه ، ۱ آبان ۱۳۹۳ 4,757 بازدید ۰ دیدگاه نوشته:لردلی

نرم افزار Cisco Network Assistant 6.0 - پیکربندی آسان دستگاه های سیسکو

با استفاده از نرم افزار Cisco Network Assistant شما قادر خواهید بود تا یک یا گروهی از دستگاههای کمپانی سیسکو را در هر نقطه از شبکه به دو روش Communities و Cluster مدیریت کنید. این برنامه یک دستیار بسیار خوب همراه با کارآیی بالا برای مدیریت دستگاه های شرکت Cisco است. به کمک این نرم افزار شما می توانید پیکربندی های موردنظر خود را بدون نیاز به محیط CLI انجام دهید. همچنین میتوانید چندین دستگاه و پورت را در مدت زمان نسبتا کمی برای اهدافی مانند ساخت VLAN  و QOS و گرفتن گزارش و مانیتورینگ و به روز کردن نرم افزارها و دیگر ویژگی های شبکه پیکر بندی نمایید. با استفاده از این برنامه به راحتی میتوانید IOS ها را با استفاده از tar فایل آپدیت کنید. از دستگاه ها نسخه پشتیبان یا Backup تهیه نموده و در مواقع لزوم Restore کنید. همچنین به سادگی میتوانید وضعیت سوییچ ها, اتصالات آن, فایل Log های مربوطه, وضعیت پورت ها و ترافیک را به مشاهده کنید.

این محصول توسط شرکت Cisco در تاریخ ۲۰۱۴/۸/۷ منتشر شده است و حاوی آپدیت هایی برای کاتالیست ها و Device های جدید Cisco می باشد.

نرم افزار Cisco Network Assistant 6.0 - پیکربندی آسان دستگاه های سیسکو

همان طور که در شکل بالا مشاهده می کنید این نرم افزار، توپولوژی شبکه را نیز برای مدیران شبکه رسم می کند و در کل جهت انجام پیکربندی های ساده، نرم افزار بسیاز مفید و کاربردی است.

تغییرات این نسخه به نقل از وب سایت رسمی Cisco به همراه پیش نیازهایش جهت نصب و راه اندازی:

Release Notes For Cisco Network Assistant 6.0

ادامه ی مطلب

صفحه 1 از 212
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای لردلی | پادشاه ترفندها محفوظ است
Copyright © 2006-2014 Lordly™ AllRight’s Reserved, Designed By LiferayIran.Com